Program edukacyjny „Kino za baterie dla przedszkoli” jest skierowany do placówek przedszkolnych z Gminy Miejskiej Kraków. Celem programu jest edukacja ekologiczna dzieci w zakresie właściwego postępowania z zużytymi bateriami, które są odpadami niebezpiecznymi i nie mogą być wyrzucane razem z innymi odpadami. Nagrodami za baterie uzbierane w ramach programu są bilety do krakowskich kin.
„Na tropie segregacji”
Program edukacyjny „Na tropie segregacji” jest adresowany do grup przedszkolnych dzieci 5-i 6-letnich z przedszkoli zlokalizowanych na terenie Gminy Miejskiej Kraków. Głównym celem programu jest edukacja ekologiczna najmłodszych mieszkańców Krakowa.
Program jest realizowany od 10.03.2026 – 30.06.2026
"CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS"
Program realizowany w grupie Skrzatów. Program „Czyste Powietrze Wokół Nas” jest dostosowany do dzieci w wieku 5-6 lat. Realizowany jest przez nauczycieli, wychowawców przedszkolnych oraz przez przedstawicieli środowiska przedszkolnego i szkolnego. Głównym celem Programu jest zwiększenie wiedzy rodziców w zakresie ochrony dzieci przed narażeniem na działanie dymu tytoniowego oraz kształtowanie świadomych, asertywnych postaw wśród dzieci dotyczących ochrony własnego zdrowia, w przypadku bezpośredniego kontaktu z osobami palącymi.
SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE
Projekt realizowany w grupie Jagódek.
Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.
Główne założenie programu:
zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne,
kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,
propagowanie zdrowego stylu życia,
zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o nawykach higieniczno-zdrowotnych.
"MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY"
Projekt realizowany w grupie Misiów. Głównym celem jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami w Polsce i za granicą , głównie na podstawie publikacji wydawanych i sprzedawanych przez Grupę MAC S.A.
Data rozpoczęcia projektu: 12.09.2025 r. zakończenia projektu: 31.05.2026 r.
Projekt realizowany we wszystkich grupach. Celem projektu jest m.in. popularyzacja picia wody jako podstawowego napoju, który jest niezbędny dla organizmu żywego. Popularyzacja dobrych nawyków i odpowiedzialności społecznej dotyczących ochrony przyrody wśródprzedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli przedszkolnych oraz zasad ekologii.
Program trwa od 1 września 2025 roku do 30 czerwca 2026 roku